A magyar településhálózat területszervezési változásai 1945 és 1990 között. Összeállította és bevezetőt írta: Petrikné Vámos Ida. Levéltári módszertani és oktatási füzetek 1. szám. Bp.,1996, Magyar Országos Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged spine, without map appendix, with greek vocabulary, in English language.
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+19 t. (Fekete-fehér képtáblák)+ 1 térkép. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Kaposy Klaszek Ödön: ,,Girl Pat", a kalózhajó. A szerző saját kezű rajzával, beírásával, önarcképével. Bp., é.n., Urania, 160 p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötésben.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott. Ritka kötésváltozat.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 1 t.(címkép)+183 p.+32 t.(fekete-fehér fotók.)+1 t. térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
Kelemen Pál: Istenek csatatere. Fordította: F. Rétay Margit. Bp., é. n., Franklin-Társulat, 168+4 p.+18 t.(Fekete-fehér fotók.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, a gerincen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.