Az orosz évkönyvek magyar vonatkozásai. "Az orosz évkönyvek teljes gyűjteménye." A köteteiből a MTA Történelmi bizottságának megbízásából ford. Hodinka Antal. Bp., 1916., MTA,(Hornyánszky-ny.), 4+510 p. Egyetlen kiadás. Orosz és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé hiányos gerinccel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Makkay János: A magyarság keletkezése. Bp., 1993., Szerzői kiadás, 130+2 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Makkay János (1933-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége Dienes Istvánné (?-?) muzeológus részére dedikált példány, Dienes István névbejegyzésével a borítón.
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+22 (térképek) t.+4 db térképmelléklettel. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kiadói sérült kartontokkal, kissé kopott borítóval.
3 db 1956-os forradalomról szóló kiadvány: Az ellenforradalom támadása Győr megyében. Bp., 1958., Kossuth, 107+3 p. Kiadói papírkötés.; Vádirat. Az ellenforradalom Veszprém megyében. Összeáll.: Thiery Árpád. Bp., 1957., Kossuth, 111 p. Kiadói papírkötés.; Déri Ernő-Pataki László: Az ellenforradalom Miskolcon. Bp., 1957., Kossuth, 69+3 p. Kiadói papírkötés. intézményi bélyegzőkkel.
Megbonthatatlan egységben. (A szocialista országok közötti tárgyalásokról kiadott kormány- és pártközlemények - nyilatkozatok.) (1956. okt. 30. -1957. jan. 31.) Bp., 1957., Kossuth, 102 p. Kiadói papírkötés.
Bozsik Valéria: A nógrádi kommunisták harca az ellenforradalom ellen. Bp., 1957., Kossuth, 41+3 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, kissé kopott borítóval.
1949 Mit akar a Magyar Függetlenségi Népfront? A Rákosi vezette pártszövetség politikai programját ismertető propaganda füzet. Bp.,1949., Szikra-ny., 15 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kis szakadással.
Szilvay Gyula: A magyar és a testvérnépek őstörténete. Cholnoky Jenő volt kolozsvári egyetemi tanár előadásai nyomán írta - - a Ziggurat Akadémia rektora. San Francisco,1984,Hídfő Baráti Köre, 337 p. + 3 sztl. lev. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Ritka!
Hóman Bálint (szerk.): A magyar történetírás új útjai. A Magyar Szemle Könyvei III. Bp, 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, 464 p, a lapok foltosak.
Szekfű Gyula: Állam és nemzet. Tanulmányok a nemzetiségi kérdésről. A Magyar Szemle Könyvei XVII. Bp., 1942, Magyar Szemle Társaság. Félvászon kötés, jó állapotban, ex librisszel.