Dr. Bartal Sándor: Dízelvontatójárművek I. Műszaki Szakközépiskolai Tankönyv. Bp.,1988, Műszaki. Kiadói papírkötés, kissé gyűrődéssel a borítón. Megjelent 1560 példányban.
Bácskai Ferenc-Görbicz Sándor: Villamos-jármű szerelő szakmai ismeret. Bp.,1973, Műszaki. Második kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 320 példányban.
Tóbiás László: A magyarországi kisvasutak idegen forgalmi földrajzi adottságai. Elmélet-Módszer-Gyakorlat. 55. Bp.,1996, MTA Földrajztudományi Kutatóintézet, 158 p. Kiadói papírkötés.
A vasúti tisztképzés száz éve. 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon-kötés.
Szabó Pál Csaba: Álom az államban. A vasút a magyar művelődéstörténetben. Vasúttörténeti Dokumentációs Tár. Szeged, 1996, [JATE Press.] Kiadói bársony-kötés.
Lovas Gyula: A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Igazgatósági Épületének Centenáriumára. 1898. Bp., 1998, GySEB Rt.-ny., 10 p. Kiadói papírkötés.+A nagycenki állomás fotójával. A szerző, Lovas Gyula (1925-2014) vasúttörténész által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált példány. Valamint a szerző gépelt levélével, aláírásával Mezei István részére.
Vontatási mechanika és energetika. Mozdonyvezető tanfolyamok részére. MÁV Szakjegyzet. Bp.,1992, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói kissé kopottas papírborítóban.