Baktay Ervin: A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain nyugati Tibetbe. Bp., é. n., Lampel (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Jó állapotú egészvászon kötésben
Cholnoky Jenő: Afrika. 1. kötet. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+267 p.+1 t. színes kihajtható térkép. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, jó állapotban.
Bél Mátyás: Heves megye ismertetése 1730-1735. Fordította és magyarázatokkal ellátta Soós Imre. Eger, 1968. Eger vára barátainak köre. Kiadói papírkötésben.
Komócsy István: Járt utakon. Különlenyomat a "Mecsek Egyesület 1907-iki évkönyvéből. Pécs, 1908, Wessely és Horváth-ny., 62 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Möller István: Erdélyi nevezetesebb műemlékei. Historia kiadása. Bp., 1929, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 50 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót is bekötötték, szép állapotban.
Mihály Ferenc-Szakály Ferenc-Szirányi Péter: A 250 éves Mosonmagyaróvári Gimnázium története. Mosonmagyaróvári Helytörténeti Füzetek VIII. Mosonmagyaróvár, 1989, Hazafias Népfront Mosonmagyaróvári Bizottsága-Mosonmagyaróvári Múzeumbarátok Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Unser Budapest 10 kötete: Gerle, János: Paläste des Geldes. Radó, Dezső: Parks und Wälder. Zádor, Anna: Das klasszizistische Pest Korniss, Péter: Innerhöfe. Molnár, József-Szilas, Péter: Abendlichter. Adamkó, Péter-Dénes, György-Leél-Őssy, Szabolcs: Die Höhlen von Buda. Buza, Péter: Die Brücken der Donau. Földes, Mária: Hausornamentikschau. Várnagy, Zoltán: Stadtverkehr. Bodor, Ferenc: Die Pressos der Stadt. Bp.,1992-1994,Városháza. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.