Joseph E. Davies: Moszkvai jelentés. Ford. Juhász Vilmos. Bp.,1945, Anonymus, 495 p. Átkötött egészvászon-kötés, fakó gerinccel, jó állapotban. Első kiadás.
Rudolf Broby-Johansen: Az öltözködés története. Fordította: G. Beke Margit. Bp., 1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Hóman Bálint: Bulgarisch-Ungarische Geschichtliche Beziehungen. Jahrbuch der Universität St. Kliment von Ohrida in Sofia, Ofizieller Teil, Jahrgang 1940/1941. Sofia, 1941, Unversitäsdruckerei, 209-217 p. Német nyelven. Papírkötés, felvágatlan lapokkal. Hóman Bálint (1885-1951) történész, múzeum igazgató, politikus, miniszter aláírásával.
Első füzet. I-XVI. tábla. A Magyar Királyi Országos Levéltár Kiadványai. Szerk.: Dr. Csánki Dezső. Unicus! Több nem jelent meg. Bp., 1926, Kir. M. Egyetemi Nyomda, LXII + 34 p. Kiadói papírkötés, a fekete-fehér képtáblák hiányoznak, a borítón szakadással, kis folttal, a gerincen apró hiánnyal.
Kempelen Béla: A nemesség. Útmutató az összes nemességi ügyekben. Genealogiai és heraldikai kézikönyv. Bp., 1907, Benkő Gyula. Vászonkötésben, jó állapotban.
A. Leo Oppenheim: Az ókori Mezopotámia. Fordította: Gödény Endre, Háklár Noémi. Bp.,1982, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Papp-Váry Árpád, Hrenkó Pál: Magyarország története régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat - Officina Nova. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Jutaka Tazava-Szaburo Macsubara-Sunszuke Okuda-Jaszunori Nagahata: A japán kultúra története. Áttekintés. hn., 1987, Japán Külügyminisztérium. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hóman Bálint-Dr. Csapody Csaba-Dr. Bakács István János et alii.: Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+6 p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, kopott borítóval, belül jó állapotban.