Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kis kopásnyomokkal.
Prantner Zoltán: Erdély - Bevonulás 1940. A történelem tanúi. Kisújszállás, 2013, Pannon-Literatúra Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítón kis szakadással.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Alvinczi Péter: Magyarország panaszainak megoltalmazása. Válogatta, sajtó alá rendezte, a címadó politikai "röplapot" fordította, a jegyzeteket és az utószót írta: Heltai János. Bibliotheca Historica. Bp.,1989, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, papír védőborítóval. Heltai Gáspár: Krónika az magyaroknak dolgairól. sajtó alá rendezte Kulcsár Margit, a bevezetőt Kulcsár Péter írta. 1981, Magyar Helikon. Kiadói kartonált kötés, a borítón kis sérüléssel.
Bibó István: Zsidókérdés Magyarországon 1944 után. Néhány kiegészítő megjegyzés a zsidókérdésről. Holocaust könyvek. Katalizátor Iroda könyvsorozat 1. Bp.,1994, Katalizátor. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Perényi János: Nagyszőlőstől Rabatig. Utazás a határok mentén és egy diplomata múltjában. Bp., 2015, Méry Ratio. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Tighe Hopkins: The woman Napoleon loved. Leipzig, 1910, Bernhard Tauchnitz, 286 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Vegyes könyvtétel, 3 db: A keleti kelta művészet. Eastern Celtic Art. Szerk.: F. Petres Éva. A bevezető tanulmányt írta. Szabó Miklós. Székesfehérvár, 1974, István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Aquileia - Aquincum. Gorsium-Floriana-Intercisa. Szerk.: Fülöp Gyula. Székesfehérvár, 1995, Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Bánki Zsuzsanna: Római Bronzok. Bronzes Romains. Székesfehérvár, 1972, Szent István Király Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.