Dr. Fáy Elek: A magyarok őshona. Legrégibb nyomok. Bp., 1910, Ranschburg Gusztáv Könyvkereskedése,(Márkus Samu-ny.) IX+306 p.+ 1 t. kihajtható térképpel. Átkötött modern egészműbőr-kötés, a térképen szakadásokkal.
Mátyás Király emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Szerk.: Lukinich Imre. Budapest, é.n. (1940), Franklin-Társulat, 574+1+522+2 p. Kiadói félbőrkötésben, kopott borítóval, a gerincen sérülésekkel, de belül jó állapotban.
Baráthosi-Balogh Benedek: Turáni regék és mondák a világ teremtéséről. Baráthosi Turáni Könyvei I. Bp.,1926, Szerzői kiadás, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat, 159 p. Első kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. Előszó: Mikes János. I.II. kötet. [Bp., 1935.] Franklin, 412+2+416 p. Szövegközti és egész oldalas képekkel, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, a borító kissé kopottas, az II. kötet gerincének alján apró sérüléssel, a I. kötet sérült.
Oswald Spengler: Gép és ember. Egy új életfilozófia gondolatai. Nagy József bevezetésével. Fordította: Mátray Sándor. Bp., 1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Átkötött félvászon-kötésben.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante, X+560 p.+24 t.Második kiadás. Kiadói aranyozott, címeres egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kopottas gerinccel, egyébként jó állapotban.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante. 492 p.+32 t. (képanyag) +1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott címeres egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kopottas gerinccel, a térképen szakadással, egyébként jó állapotban.