Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912. Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Magdics Gáspár: Tanulságosabb fejezetek a természettudományok köréből. Bp., 1922, Szent István Társulat. Második kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél javított oldallal, de egyébként jó állapotban.
Forró Pál: Te... és a szerelem. A nemek harca modern megvilágításban. Bp.,1935, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, deformált gerinccel, kissé szakadozott borítóval.
cca 1955-1979 Különlenyomatok gyűjteménye különféle orvosi szakfolyóiratokból (Kísérletes orvostudomány, Gyermekgyógyászat, Acta Chirurgica, Magyar Sebészet, Orvosi Hetilap...stb.), kb. 60-70 db., félvászon mappában egybekötve, magyar, német, angol nyelven, jó állapotban.
Dr. Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., é.n., Szathmáryné Bánó Vilma Tudományos Könyvkiadó Vállalata. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban.