Drucksachen

Zahl der Lose: 305

1956 "Magyarok!" FKGP röplapja, 1956. okt. 30., hajtásnyomokkal, gyűrődéssel, szakadással.
12980.

Rufpreis:
1 200 HUF

1956 Szabad Ifjuság. A Forradalmi Magyar Ifjúság lapja. 1956. október. 30.
12981.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 Népszabadság, Magyar Szocialista Munkáspárt lapja.  I. évf. 7. sz. (2 db) rendkívüli kiadás,  I. évf. 11. sz. 1956. nov. 17., I. évf. 13 sz. 1956. nov. 20., összesen 4 db, változó állapotban, többnyire a széleken szakadással, az egyik szakadt.   A Népszabadság 1956. november 2.-án jelent meg először, az MSZMP hivatalos pártlapjaként. A november-decemberi időszak érdekessége, hogy ekkor a lap terjesztése akadozott. Több vidéki postán szabotálták a lap terjesztését. Egyes esetekben a lapok a párt gépkocsijával, fegyveres őrök szállították ki a megyei székhelyekre.
12982.

Rufpreis:
1 200 HUF

1956 Népszava. Magyar Szakszervezetek Központi Lapja. 1956. okt. 29. 84. évf. 255. szám, sérült. + Népszava. A Szociáldemokrata Párt központi lapja. 77. évf. 1. sz. 1956. november 1.
12983.

Rufpreis:
1 600 HUF

1956 Kis Ujság. Az FKGP politikai napilapja. I. évf. 3. sz.,1956. november 3. Szerk.: Kovács Béla. Benne a forradalom híreivel.
12984.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 Igazság. A Forradalmi Magyar Ifjúság lapja. 1956. október. 30. I. évf. 3. sz.
12985.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 Magyar Függetlenség. A Magyar Nemzeti Forradalmi Bizottmány lapja. Déli kiadás. I. évf. 3. sz., 1956. okt. 31.
12986.

Rufpreis:
1 000 HUF

1956 a Pénzügyminisztérium Forradalmi Bizottsága követelései, gépelt irat, 2 p.
12987.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

1956 Hadtörténeti közlemények. III. évf. 1-4. sz. Bp., Katonai Kiadó, (Vörös Csillag Nyomda-ny.), 242+2+210+4+381+3 p. Aranyozott egészvászon-kötés, fakó gerinccel, laza fűzéssel. Benne számos érdekes tanulmánnyal, közte: Kumorovitz L. Bernát: A magyar zászló és nemzeti színeink múltja.
12988.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1957-1962 A Film Színház Muzsika c. újság szórványszámai az induló  évfolyamtól. Összesen 30 db
12989.

Rufpreis:
2 000 HUF

1957 Jahrbuch des Eisenbahnwesens. 8. Folge. Darmstadt, Carl Röhrig. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, fekete-fehér fotókkal, német nyelven.
12990.

Rufpreis:
2 000 HUF

Máday Pál: Anonymus Kőrösközre vonatkozó adatai a Gesta Hungarorumban. Békéscsaba, 1957. 12p.
12991.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF