cca 1945 Budapest nem volt, hanem lesz. Szerk.: Markos György. Szabad Nép kiadása. Bp., Athenaeum, 24 sztl. lev. Korabeli fotókkal, Papírkötés, kissé szakadozott,
Breznay Imre: Eger a XVIII. században I-II. kötet: Eger, 1933-1934, Egri-Nyomda Rt., 288+336 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet gerincén kis javítással, egyébként szép állapotban, felvágatlan példány. Ritka!
Krupa András: A délkelet-magyarországi szlovákok hiedelemvilága. Debrecen, 1987, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Studia Flokloristica et Ethnographica. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka! A szerző, Krupa András (1934-2015) által dedikált.
Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp.,2001,Helikon. Fekete-fehér fotókkal, és színes táblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
dr. Martos Józsefné Sztrokay Piroska (szerk.): Kufsteini emléktáblánk. Az 1952. június havában megszüntetett Budapesti Evangélikus Leánygimnázium 1937. július 10-én Kufstein várában elhelyezett márvány-emléktáblájának története. 2002, FÉBÉ. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.