Bartucz Lajos et al.: Magyar föld, magyar faj. 1-3. köt. Magyar Földrajz I.-III. Bp.,én., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, kissé kopottas gerinccel
H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozat hat kötete: Baktay Ervin: Hindusztán. Kertész Róbert: Feltámad a félhold. Az ébredő iszlám nemzetei. II. kötet. Sven Hedin: A selyem útja. Fordította: vitéz Mezey Dénes. I-II. kötet. Ligeti Lajos: Afgán földön. Dr. Keöpe Viktor: Titokzatos Kína. Bp.,én., Franklin-Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, megviselt állapotban, a borítók kopottak, foltosak, az egyik kötet gerince javított.
Kelemen Pál: Istenek csatatere. Bp., é. n., Franklin (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Ritka kötésváltozattal. Egészvászon kötésben, jó állapotban.
Szálka Irma: A budai Szent Margit Intézet története. 1920-1948. Bp.,1991, Szerzői kiadás,(AlfaPack Kft.-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.