Kertész Elemér-De Sgardelli Caesar: A frontharcos eszme szolgálatában. (Erdélyi tűzharcosok és hadviseltek emlékalbuma.) Vitéz Gróf Takách-Tolvay József előszavával. [Bp., [1942], Magyar Front, 407+(1)+105 (bajtársi adattár) + 68 p. (arcképek). Kiadói aranyozott egévászon-kötés, kopott borítóval, a könyvtest elvált a a borítótól, a könyvtest részben szétvált (62-63., arcképek.)
A Nagy Háború írásban és képben 4 kötete: Északon és délen I-III. kötet. A nyugati hadszíntér I. kötet. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1917), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az egyik térkép-melléklet szakadt.
Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk.: vitéz Rózsás József. Bp.,1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, amatőr módon javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, kijáró illusztrációkkal, rossz állapotban.
Klavora, Vasja: Harcok a Doberdón 1915-1916. DEDIKÁLT! Bp., 2010, Hadtörténeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, szép állapotban.
Gueth Gyula: Egy tartalékos tábori lelkész II. világháborús visszaemlékezései 1942-1945. Balatonőszöd,é.n., Szerzői kiadás, (Pethő&társa-ny.) Kiadói papírkötés. A szerző által aláírt.
Tereptan, terepábrázolás, terepfelmérés, térképhasználat: A M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia számára. Összeállította: a M. Kir. Állami Térképészeti Intézet. Bp., 1936, M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, 371 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadozott papír védőborítóban, jó állapotban.