Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr, Batthyány Boldizsár németújvári udvarában írta meg az első magyarországi gombaatlaszt, amely egyben a világ első gombászati munkája. Mind a szöveg összeállításában, mind a képek rajzolásában közreműködött maga Batthyány, valamint udvari lelkésze, Beythe István is. A mű tartalmazza a nyomtatásban megjelent munka hasonmását, a kódex tábláinak reprodukcióit, valamint több tanulmányt. Korabeli kopott félbőr-kötésben. 30x40 cm
Alfred Beeck: Die Federviehzucht als Wirtschaftszweig und Liebhaberei. I. Band: Allgeimenes, Hühnervögel, Wirtschaftsgeflügelzucht. Berlin, 1908, Richard Carl Schmidt&Co.,XIII+878 p.+5 színes illusztrációval. Német nyelven. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrávióval, ábrákkal, fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, kijáró hátsó előzéklappal, hiányzó elülső előzéklappal, egy hiányzó lappal, és színes illusztrációval. / Linen-binding, in German language, with worn cover, one colour illustration and one page lost.
Dr. Weiser István-Dr. Zaitschek Arthur: Takarmányozástan. Bp.,[1930], Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
Enesei Dorner Béla: A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Bp.,[1925],Athenaeum, 508 p. Harmadik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti képekkel. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Szemere László: Gombáskönyv kezdők részére. Útmutató a gyakoribb gombák megismeréséhez és értékesítéséhez. 250 gomba leírása 50 színes képpel és 50 szövegközti ábrával. Bp., 1926, Magyar Királyi Állami Nyomda. Félvászon kötés, gerince hiányos, belül a lapok foltosak, színes képekkel illusztrált,
A fakórothadás (coniothyrum) elleni védekezés. Összeállította: csikmádéfalvi Dr. Istvánffy Gyula. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet Szőlővédelmi Útmutatásai. Bp.,1908, Pallas, 16 p.+2 t.(litográfiák.) Kiadói papírkötés.
Horn János-Dr. Jeszenszky Árpád-Dr. Kerekes Lajos: Gyümölcstermesztési és gyümölcsfavédelmi rádiótanfolyam. (1933. január 5.-március 2.) Az előadásokat írták: I-VII. Horn János, VIII. Dr. Jeszenszky Árpád, IX.:Dr. Kerekes Lajos. Rádiós Gazdasági Előadások. VI. évf. A magyar királyi földmívelügyi miniszter kiadása. Bp., 1933, "Pátria",90+2 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.