Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Illusztrálta Nagy Sándor. Bp.,(1930), Szent István Társulat. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Zenei lexikon. A zenetörténet és zenetudomány enciklopédiája I-II. kötet (teljes) Szerk. Szabolcsi Bence és Tóth Aladár. Számos képtáblával és szövegillusztrációval. Bp., 1930-1931. Győző Andor. Egységes, kiadói egészvászon-kötésben, a II. kötet hátsó kötéstáblája, és a kötéstábla belseje foltos, két képtálba kijár, az I. kötetben a IX/X. képtábla lapja sérült, hiányos, szakadt.
A Franklin Kézi Lexikona II-III. Bp., 1911-12. Franklin Társulat. Kiadói szecessziós, aranyozott gerincű félbőrkötésben, kissé kopott gerincekkel, a II. kötet gerincén kis sérüléssel.
Hatvany Lajos: Feleségek felesége. Petőfi, mint vőlegény. A borító grafikája Jeges Ernő (1898-1956) munkája. Bp.,1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 354 p.+6 t.+2 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat felhasználták, a félvászon borító kissé kopott, karcos, a hátsó papírborító és az utolsó két lap foltos, egyébként jó állapotban.
A magyar művelődés története. 1-2. köt. (Egy kötetben.) Szerk.: Lukács György. A könyv fametszetű díszeit Reiter László készített. Bp.,[1929], Pantheon, 678 p. Gazdag képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal. egy hiányzó térképpel, a 390-395. oldalak között az illusztrációk kijárnak.
Verne Gyula: A Robinsonok iskolája. Regény. Fordította: Visi Imre. Bp., 1896, Franklin-Társulat, 285+2 p. Második kiadás. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Vörösmarty Mihály összes költői művei II. kötet. Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 751+1 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapélekkel.
Mikszáth Kálmán: Beszterce Ostroma. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat 2. Bp.,én., Révai,(Légrády-Testvérek, 291 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.