Rózsai Ágnes, Tamáska Péter, Susits Imre, Vass István: A Pamutfonóipari Vállalat története. Bp., 1983, Magyar Történelmi Társulat Üzemtörténeti Szakosztálya. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Készült 1000 példányban.
Az Európai Kultúra Története sorozat 7 kötete: Johan Huizinga: A középkor alkonya; Funk Berentano: Udvari világ, UÖ: A renaissance; Homo: Romai kultúra; Charles Seignobos: Az Európai élet fejlődése I.-II.; Dawson Európa születése Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotú sorozat
H.A.L. Fisher: Európa története I., III. kötetek. (I. Ókor és középkor. III. A liberális kísérlet.) Fordította: Balla Antal és Benedek Marcell. Budapest, é.n., Singer és Wolfner, 415+507 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, a II. kötet hiányzik.
Földy János: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben.