1940 Az új városháza Az 1940. évi december havában tartott ankét anyaga Bp. 1941. M. Mérnök és Építész Egylet. 66 l. 1 sztl. lev. 4 t. 48 képpel, ábrával, tervrajzzal. Fűzve, kiadói papírborítékban
1941 Dr. Peitler Gyula (szerk.): Turisták Lapja, 53. évfolyam, 1-12 szám. Teljes évfolyam. Budapest, 1941, Magyar Turista Egyesület. Kiadói tűzött papírkötés.
1941 Budapest Székesfőváros Utcáinak Utiránymutató Zsebkönyve és Címtára. Szerk.: Dr. Török Antal. Egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
1942-1992 Az 1942-ben érettségizett növendékek emlékkönyve. Írták a Budapesti Evangélikus Gimnázium 1942-ben érettségizett növendékei. Sajtó alá rendezte: Margitay Gedeon-Hódos Frigyes. Bp.,1942, Garab József Könyvnyomdája, 1+84+6 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, benne a hátsó szennylapon aláírásokkal az 50. éves, 1992-es osztálytalálkozóról, a 16. oldalon bejegyzésekkel a diákokra vonatkozóan, valamint 10 színes fotóval a osztálytalálkozóról, továbbá más papírokkal, levelekkel, és újságcikkekkel,amik az iskolára, vagy a diákokra vonatkoznak.
1942 Reprezentatív magyar művészi fényképkiállítás és művészi színes-fényképverseny, Kolozsvár, rendezi: Egyesület Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége, ismertető füzet a kiállított munkák jegyzékével, tűzött papírkötésben, 16 p.
1942 Városok Lapja. Város politikai hetilap. Szerk.: Lukács Ödön. A Magyar Városok Orsz. Szövetségének és a Városi Mérnökök Orsz. Szövetségének hivatalos lapja. XXXVII. évf. 6 szám. 1942. március 16. Papírkötés, középen hajtásnyommal.