1789 Miróbriga, Portugália. a helyi püspök levele a prágai püspöknek, melyben egy helyi sebész orvos családjával kapcsolatos információkat kér / 1789 Mirobriga, Portugal. Letter of the bishop to the bishop of Prague in which he asks information regarding a local doctor.
1874 Adalbert Orthmayr (1847- ?) főhadnagyi kinvezése, Franz Kuhn von Kuhnenfeldnek (1817-1896) az Osztrák-Magyar Monarchia hadügyminiszterének (1868-1874) aláírásával, szárazpecséttel, 43x27 cm./ 1874 The appointment to first lieutenant of Adalbert Ormayer (1847-?), with the singnature of the austro-hungarian minister of war (1868-1874) Franz Kuhn von Kuhnenfeld (1817-1896), with dry seal, 43x27 cm.
cca 1880-1890 Mudrony Pál (1843-1891): Mezőgazdasági hitel és a hitelszövetkezetek alakítása Magyarországon. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, 4+V+283+1 p. Mudrony Pál kézirata, mezőgazdasági hitel tárgyában íródott könyv, mely végül publikálásra nem került. Mudrony Pál hagyatékából. Mudrony Pál (1843-1891) közgazdasági író, újságíró, miniszterelnöki sajtóosztály hivatalnoka, Mudrony Soma (1841-1897) jogász, közgazdasági író, országos iparegyesületi elnök testvére.
1888 A Magyar Nyugoti Vasút központi személyzetének létszáma 1888 évi november hóban. Nevekkel, beosztásokkal, fizetésekkel, belépési dátumokkal, szakadozott, pecsétekkel.
cca 1900-1910 Régi emlékkönyv, dombornyomású, festett címlappal, belül egész oldalas litho képpel, a beírások nagy része az 1900-as évek elejéről származik, lapok kijárnak
cca 1900 Kétállású favázas mozdonyszín vízállomással, laktanyával, és kézi műhellyel. Komárom-Dunaszerdahelyi hé. vasút egyik azonosítatlan állomásának tervrajza, pecsétekkel, két helyen aláírással. Jó állapotban.
1907 Késmárk, Nyárády Erazmus Gyula (1881-1966) a Tátra növényvilágának kutatója, később Erdély és egész Románia vezető botanikusának kétoldalas kézzel írt levele Késmárkról Degen Árpád (1866-1934) botanikus részére tátrai növényfajokkal kapcsolatban
cca 1910-1944 Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus, Jendrassik Loránd (1896-1970) orvos, Hoffmann Edit (1888-1945) mvészettörténész levelezései. 37 db kézzel írt képeslap, közte néhány fotó
1924 Esztergom, Chernoch János (1852-1927) bíboros által saját kezűleg aláírt kinevezési okmány dr. Kiss Károly teológia professzor, a bécsi Pázmáneum későbbi igazgatója részére