1928 Serédi Jusztinián (1884-1945) bíboros által saját kezűleg aláírt, latin nyelvű kinevezési okmány dr. Kiss Károly teológia professzor, a bécsi Pázmáneum későbbi igazgatója részére
cca 1930 Habsburg relikvia tétel, 3 db Habsburg témájú képeslap, egyiken Habsburg Ottó (1912-2011) sajátkezű aláírásával, Délmagyarországi Magyar Közművelődési Egyesület bélyegekkel
cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. "Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai" címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
1936 Nemzeti Egység Pártja községi ifjúsági csoport elnöki kinevező okmánya, Gömbös Gyula miniszterelnök nyomtatott aláírásával, Stádium Rt., üvegezett fa keretben, 28,5x20 cm
1941-1944 Magyar Birkózó Szövetség leigazolt birkózóinak anyaga. Számos eredeti fotó, meccsek leírása, a különféle egyesületek felsorolása, főtitkári kinevezések. Érdekes anyag
1950 Magyar sors: munkaszolgálatos, majd szovjet állampolgárrá vált, majd 1950-ben hazaköltözött, majd megfigyelt akadémikus iratai, jellemzése, önéletrajza, fényképe. Érdekes kordokumentum