Gárdonyi Géza: Göre Gábor: Tapasztalatok vagyis más szóval az nagy kiállításon szörzött tapasztalatok. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner, 160 p. Harmadik kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti címlapot bekötötték, néhol javított kötéssel, kissé foltos lapokkal.
Gárdonyi Géza: Göre Gábor: Göre Martsa lakodalma. Más elmondások is vagynak az könyvbe. Bp.,(1907), Singer és Wolfner, 158 p.. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Arany János hátrahagyott versei. Arany János Összegyűjtött Munkái VII-VIII. kötet. Bp., én., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott vászon-kötésben, kissé kopott gerinccel.
Arany János elbeszélő költeményei. II. kötet: Buda halála. Murány ostroma. Katalin. Szent-László füve. Első lopás. Keveháza. Bolond Istók. Arany János összes munkái. III. kötet. Bp.,1883, Ráth Mór. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a hátsó borító kissé foltos, 167/168. oldal szakadt.
Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, a szennylapok és két lap kijár. (461-462., 475-476.) Első kiadás.
Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszete díszíti. Budapest, 1937, Révai. Kiadói egészbőr-kötés, sérült gerinccel, a gerince, valamint az elülső kötéstábla felső része javított, de belül jó állapotban.