S. Bokor Malvin: Árpádvér. K. Sávely Dezső képeivel ellátott kiadás. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
P. Szathmáry Károly: Törökvilág Magyarországon. Szűnórák. Hasznos és mulattató olvasmányok könyvtára a serdülő ifjúság számára. I. kötet. Bp.,1887, Benkő Gyula,(Várnai L-ny. Szeged.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval.
Kolligátum, öt különféle munkából, közte egy első kiadású, korai Eötvös József munkával: [Eötvös József] B.E.J.: A házasulók. Pest, 1833, Hartleben Konrád Adolf,(Buda, M. Kir. Egyetem Betűivel,) 119 p. Az eredeti litografált címlapot is bekötötték, de az alsó szélén vágott. Beaumarchais: Figaro házassága vagy egy napi boldogság. Vígjáték 5 felvonásban. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1877, Franklin, 240 p. Egy lap kijár (17/18.), az utolsó oldalon kis folt. Beaumarchais: A sevillai borbély vagy haszontalan elővigyázat. Fordította: Paulay Ede. Bp.,1881, Franklin, 143 p. Egy lap kijár, (143 p.) Berczik Árpád: Nézd meg az anyját. Bp., 1885, Franklin, 121+6 p. Berczik Árpád: Az igmándi kispap. Bp., 1883, Franklin, 160 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Jablonkay Gábor (1874-1930): Taxonyi János S. J. XVIII. századbeli magyar író élete és erkölcstanító példatára. Irodalomtörténeti tanulmány. Kalocsa, 1910, Jurcsó Antal. Átkötött műbőr-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták. Jó állapotban. Ritka! Taxonyi János (1677-1746) jezsuita tanár, szónok életéről és munkásságáról.
May Károly: A szkipetárok földjén. Útikalandok. Átdolgozta: Dr. Szabó Károly. Bp.,1922, Athenaeum, 240+2 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.
Vegyes német nyelvkönyvek és szótár tétel, 3 db: Helen Davies: Kezdők német nyelvkönyve. Fordította Adamik Lajos. Dr. Báder Dezső-Könings Félix-Markó Ivánné-Radnai Ferencné: Német társalgási és külkereskedlmi nyelvkönyv. Halász Előd: Német-magyar kéziszótár. Bp.,1969-1991, Akadémiai Kiadó-Közgazdasági és Jogi-Holnap. Különféle kötésben,változó állapotban. A Halász Előd kéziszótár rossz, széteső állapotban.
Vegyes orosz nyelvkönyvek és szótár tétel, 2 db: Hadrovics László-Gáldi László: Magyar-orosz kéziszótár. Bp.,1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Orosz nyelvtan a gimnáziumok számára. Bp., 1968, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Maurice Druon: Az elátkozott királyok II-VII. Fordította Gyáros Erzsébet, Kamocsay Ildikó. Bp.,1999-2006, Európa. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 15 db Minilexikon diákoknak sorozat 9 kötete: Fizika, Matematika (2x), Kémia, A magyar irodalom nagy alakjai, A világirodalom nagy alakjai, Történelmi fogalomtár, A világtörténelem évszámokban, A világtörténelem nagy alakjai. Bp.,én.,Diáktéka. Kiadói papírkötés. Puska sorozat diákoknak 5 kötete: Hol található? Mikor született? Nagy gondolkodók?Ki csatája? Földi legek. Bp.,én., Laude Kiadó. Kiadói papírkötés. Cziók Ede-Holics László- Dr. Korányi Erzsébet: Kis Hütte. Kézikönyv középiskolásoknak és leendő műszaki hallgatóknak. Bp.,1992, Springer Hungarica. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.