Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 350

A Kisfaludy-Társaság évlapjai. Új folyam. Huszonegyedik kötet. 1885-86 és 1886-87. Bp., 1887, Franklin-Társulat,IV+395. Korabeli kartonált papírkötés, sérült hiányos gerinccel, kopottas borítóval, de belül jó állapotban. Felvágatlan példány.
15795.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szendrey Julia ismeretlen naplója, levelei és halálos ágyán tett vallomása. Bethlen Margit grófnő előszavával. Közzéteszik és feldolgozták Mikes Lajos és Dernői Kocsis László. Bp., 1930, Genius, 1t.+400p., 23 t.+8 t. (facsimilék). Átkötött félvászon-kötés, egy hiányzó illusztrációval.
15796.

Rufpreis:
2 000 HUF

15797.

Rufpreis:
1 000 HUF

Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói karton-tokban, jó állapotban.
15798.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vörösmarty epikai költeményei. I. kötet Sajtó alá rendezte Gyulai Pál. Bp.,é.n., Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, aranyozott lapélekkel.
15799.

Rufpreis:
1 600 HUF

Németh László: Széchenyi. Dráma négy felvonásban. Bp., [1946], Misztótfalusi (Németh László Színháza 1.). Első kiadás! Papírkötésben, jó állapotban.
15800.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes könyv tétel (Bp., Genius): Tóth Árpád: Örök virágok; Rolland, Romain: A szerelem és halál játéka; 4 db Oscar Wilde-könyv: A páduai hercegnő; Szerelemből a királyért!; Salome; Lord Arthur Saville bűne. Kissé kopott félvászon kötésben.
15801.

Rufpreis:
1 600 HUF

15802.

Rufpreis:
6 000 HUF

Wass Albert: Tavak könyve. Kilenc mese. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1943, Révai, 87 p.+10 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, javított, ragasztott gerinccel, sérült kötéssel, foltos elülső szennylappal és belső kötéstáblával, egy kijáró illusztrációval, a címoldal és az első oldal, valamint a 84-85. oldal között ragasztott a kötés.
15803.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szigligeti Ede: Nemzeti Színházi Képcsarnok. Corvina Szépirodalmi Könyvtár. Pest, 1870, Corvina Könyvkiadó Társulat, Kertész József-ny., 128 p. Ritka! Egyetlen kiadás. XIX. sz végi igényes egészvászon kötésben.
15804.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szemere Miklós: Négy országgyűlési beszéd: Homestead; Az ifjúság nevelése; Újságíró-iskola; Honvédelmi nevelés. Bp., 1902, Athenaeum. Sérült, elváló papírkötésben.
15805.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kolozsvári-Grandpierre Emil: Tegnap. Bp., é.n., Révai. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, az elülső szennylap és címlap hiányzik, pótolt, a borító kopott, foltos.
15806.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF