Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 60

cca 1600-1800 Francia nyelvű irat, pergamen, kissé foltos /  cca 1600-1800 Document written in French, on parchment, with small stains
11270.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1629 Francia nyelvű kézzel írt levél, foltos, 2 p. /  cca 1629 Letter written in French, with small stains, 2 p.
11271.

Rufpreis:
5 000 HUF

11272.

Rufpreis:
10 000 HUF

11273.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1842 Sopron város tanácsnak körlevele más városi törvényhatóságokhoz (jelen esetben Körmöcbányának), melyben a tervezett Bécs-Trieszt vasútvonal Magyarországon át vezetése mellett áll ki, és az ország érdekének szem előtt tartása miatt kéri más városok támogatását. Laitner Ferenc polgármester, táblabíró és Ertl Nep. János főjegyző sk. aláírásával
11274.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

1848 A nemes Sághy család kézzel rajzolt címere az 1631-es címeres levélről. Lerajzolta és hitelesítette nemes Saaghy György ügyvéd. Szakadt, ragasztott. 30x34 cm
11275.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

1848 A pesti városi tanács hirdetménye, benne a március 15-i 12 ponttal és az aznapi események összefoglalásával, foltos, szélein hiányos, 2 p.
11276.

Rufpreis:
200 000 HUF
542,01
625,00

1849 Budapest(!) október 15. A cs. kir. katonai kerület hirdetménye a szabadságharc idején hivatalban lévők magatartásának igazolására való felszólítással. Magyar és német nyelven. 50x40 cm Kis sérüléssel
11277.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Sárvári báró Eötvös József (1798-1883) hétszemélynök, főrend saját kézzel aláírt leirata közigazgatási ügyben Kőszegre.
11278.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

cca 1870 Bem József emlék, a kép hátterét Kossuth-bankók adják, elöl pedig Bem József alakjának rézmetszetű kivágott részlete. Bem Józsefen a Magyar Katonai Érdemrend II. osztályú kitüntetésével. A bankók rajzolója, és a Bem József (1794-1850) metszet készítő művész egyaránt Tyorler József (1822-1854) réz- és acélmetsző volt. Későbbi fa keretben, 21x13 cm, keret: 24x16 cm.
11279.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1864 Id. magyarszőgyéni és szolgaegyházi Szőgyény-Marich László (1806-1893): Emlékiratai I. kötetének eredeti, saját kezűleg írt kézirata, benne Thallóczy Lajos (1857-1916) politikus, történész, levéltáros ceruzás javításaival. Későbbi félbőr-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, néhány foltos lappal, 648 kézzel számozott oldal.   Szőgyény-Marich László (1806-1893): jogász, konzervatív politikus, császári és királyi kamarás, valóságos belső titkos tanácsos, az utolsó udvari kancellár, amely tisztségéről 1848-ban lemondott.
11280.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

1867 Az evangélikus egyház gyűjtésének a könyvelése hitközségek szerint az 1861-65 ös tűzvészek kárainak rendezésére. kb 50 oldal
11281.

Rufpreis:
2 000 HUF
41

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF