1907 Csók István (1865-1961) festőművész autográf, saját művét ábrázoló képeslapja Wolfner Vilmosnak a Singer és Wolfner kiadó vezetőjének."...Pár évvel ezelőtt azt kérdezte, tudok e arcképet festeni. íme itt a válaszom.." Párizsból.
1918 "Kitört a forradalom! Munkások! Elvtársak! ... A Nemzeti Tanácshoz csatlakozott katonai csapatok szerdán éjjel (1918. okt. 30.) vérrontás nélkül megszállták a főváros főbb pontjait,...és fölesküdtek a Nemzeti Tanácsnak. ... Ki az utcára! Szüntessétek be a munkát! A magyarországi szociáldemokrata párt." hn., nyomda nincs, (1918. okt. 31.), plakát, apró szakadással, hajtásnyommal, 40x28 cm
1919 "Szent István napján tartsd füledet a multhoz, ..." A román hatóságok által cenzúrázott röplap, amelyben a keresztény magyarok a a kereszténység és a magyarság védelmére buzdítanak a "gaz, idegen kalandorok" hazugságaival szemben, hajtásnyommal 21x15 cm
1920 Huszár Károly (1882-1941) volt miniszterelnök (1919. november 24. - 1920. március 15) által aláírt díszes adományozó oklevél a Huszár-féle nyomorakció keretében adományozott személy részére, 1920. július 31. Színes, rézben kézzel festett oklevél, jelzett (Kovács Erzsi), 2 sztl. lev.
1922 az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület sorszámozott, névre szóló (Legeza Árpád nemzeti ereklyéje, Magyarország valamennyi vármegyéjének földjéből származó földet tartalmazó emlék ércbulla, díszes emléklapon, paszpartuban, üvegezett fa keretben
1924 A Népszövetség jelentése Magyarország pénzügyi rekonstrukciójáról. A jelentést Jeremiah Smith készítette, amikor Magyarországot felvették a Népszövetségbe. A 25 jelentés kompletten. / 1924 League of Nations. Financial reconstruction of Hungary. 25 reports made by Jeremiah Smith when Hungary was admitted to the LN.