Dr. Szelnár Aladár(szerk.): Magyarország túrakönyve. Bp., 1928, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, javított gerinccel, a budapesti térképmelléklet nélkül
Zboray Ernő: Tizenöt év Jáva szigetén. Bp., 1936, Királyi Magyar Természettudományi Társulat,(Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt.-ny.), VIII+315 p.Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Bánhidi Antal: A gerle 13 útja. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes aranyozott egészvászonkötésben, jó állapotban.
Italo Balbo: Repülőrajokkal az óceánon át. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította Révay József. Bp., é.n., Lampel R. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrálva. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, egy kijáró illusztrációval.
A. J. Pannekoek: Geological History of The Netherlands. 'S-Gravenhage, 1956, Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, szövegközti ábrákkal, és fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven./ Half-linen-binding, with worn cover, in English language.
Pestszentimre témájú helytörténeti könyvek, 2 db: Pándy Tamás: "Falu a városban." Epizódok Pestszentimre történetéből. Bp., 1994, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne a Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság köszönő iratával, Pándy Tamás író, elnök aláírásával, fejléces papíron. Pándy Tamás: 100 éves falu a Városban. Pestszentimre. Bp., 1998, Dr. Széky Endre Pestszentimre Történeti Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Benne 3 képeslap reprintjével Soroksárpéteriről, Pestszentimréről.
Dr. Kol Erzsébet: Tiszaparttól Alaszkáig. Bp., 1940, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XII+327 p.+XLVIII t. Térképekkel, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, a színes műmelléklet hiányzik.