Dr. Kalmár Gusztáv: Küzdelmek a fehér halál országában I. kötet. A nagy sarkutatók szenvedései és győzelmei. Vezényi Elemér rajzaival. Budapest, 1931, Szent István-Társulat, Stephaneum-ny. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopással a borító sarkain, kis sérüléssel a gerincen, szövegközti képekkel és két kihajtható térképpel illusztrálva. Jó állapotban.