Dr. Baerwald Richard: Okkultizmus és spiritizmus a természettudomány megvilágításában. Fordította Fülöp Zsigmond. Bp., 1926, Natura. (Otthon ny.) 320 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé foltos lapszélekkel, foltos hátsó szennylappal, de egyébként jó állapotban.
Szép Ernő: Élet, halál. Bp., 1916, Dick Manó. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, kissé szakadt papírborítóval, a kötése sérült, és hibás, az első 32 oldal meglazult, részben kijár, 33-80. oldalak a 130-131. oldalak között találhatók a könyvben, 33-80. oldalak kijárnak. A borító illusztrációja Falus Elek (1884-1950) munkája.
Idegen szavak magyarázata. Szerk.: Horovitz Jenő. Bp., 1936, Népszava. Ötödik, lényegesen bővített és teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött bőrkötés, megviselt állapotban, kopottas, kissé viseltes borítóval, ceruzás bejelölésekkel, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
Tóth Ede válogatott munkái. Remekírók Képes Könyvtára. Garay Ákos rajzaival. Bp., 1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Tóth Béla: Szájrul szájra. Budapest,(1895), Athenaeum, XVI+446+1 p. Első kiadás. Kopottas kiadói egészvászon kötéseben, Gottermayer N. kötésben, hiányzó címlappal.
Dr. Alszeghy Zsolt, Dr. Sík Sándor: Rendszeres magyar nyelvtan. A gimnázium, reálgimnázium és reáliskola III. osztálya számára. Bp., 1927, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, a címoldal hátoldalán ceruzás jegyzettel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egy ragasztott oldallal.