Mészáros Ottó (szerk.): A shoddytól a treviráig. A százéves gyapjúmosó és szövőgyár története. 1868-1968. Budapest, 1968, Gyapjúmosó és Szövőgyár. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírtokban.
A felfedezések és a reformáció kora. A világ történelme 6. kötet. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1908, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, az elülső kötéstáblánál a kötés kissé sérült, de belül jó állapotban.
A népvándorlás és keresztes háborúk kora. A világ történelme 4. kötet. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1908, Globus. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, és kis ütődésekkel, de belül jó állapotban.
Mód Aladár: 400 év küzdelem az önálló Magyarországért. Bp., 1943, Bartsch Sándor. Kiadói papírkötés, papír borítékban,a papírboríték szakadt, a hátsó papírboríték elvált a papírborítótól.
Perepatits István: A magyar művelődés története I. Ferdinánd korában. A "Magyar Országgyülési Emlékek" alapján. Bp, 1902, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói papírborító, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a kötése sérült, a fűzése meglazult és a könyvtest részben szétvált.
Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. III. kötet. A magyar föld. Bp., (1929), Franklin, 470+1 p. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, szakadt elülső előzéklappal.
Eckhart Ferenc: Magyaroszág története. Bp., 1933, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói egészvászon-kötés, a borítóra papír darabok ragadtak, de egyébként jó állapotban.