A mi dalaink. Ifjúsági daloskönyv. Kolozsvár,é.n.[1938], Ifjú Erdély, Grafica Könyvnyomda-ny., 135+4 p. 2. kiadás. Papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Nagy Imre: 5000 vicc. IV. kötet. Bp., 1932, Az Ojság Kiadása, 240 p. Javított gerincű egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kopottas borítóval, a hátsószennylap kijár, néhány lapszél foltos és kicsit sérült, pár helyen ceruzás bejelölés, az elülső szennylap és az első két lap részben kijár.
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Budapest, 1900, Pesti Napló. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-kötés, egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva, sérült gerinccel, kopottas borítóval, kijáró elülső előzéklappal, és címképpel.
(Ágai Adolf) Csicseri Bors: Ha' sszólljék! ... Dombszögi és Bugaczi Mokány Berczi viselt dolgai a kilencz világrészben és a hozzájuk kapcsolt vármegyékben - kalandok, uti leirások, tánczi vigodalmak, torok, duélumok s egyéb parázs mulatságok. I-II. kötet. Jankó János, Garay Ákos rajzaival. Gyoma, 1910, Kner Izidor. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, az I. kötet alsó gerince és a könyvek sarkai kissé kopottasak, de egyébként jó állapotban.
A Napkelet Lexikona I-II. Bp., 1927, Magyar Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, és kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Németh László: A minőség forradalma. I-IV. Budapest, 1940, Magyar Élet. Kiadói papírkötésben, kissé szakadozott borítóval, de alapvetően jó állapotban. Méhely Iván grafikus által tervezett borítóval. Első kiadás.
Bajza összegyűjtött munkái. Szerk.: Toldy Ferenc. 1-6. köt. Pest, 1861-1863, Heckenast. Az 1-2., 3-4. és 5-6. kötet egybekötve, az 1-2. későbbi félvászon, a 3-6. köt. díszes vászonkötésben, jó állapotban. + Bajza József elfeledett írásai. Szerk.: Fenyő István. Bp., 1984, Magvető (Nemzet és emlékezet). Papírkötésben, jó állapotban.
Edgar Allan Poe: Az arckép. A fekete macska. Monumenta Literarum II. sorozat 10. szám. Angolból fordította Mikes Lajos. Gyoma, 1922, Kner Izidor, 21 p. Kiadói papírkötés, a borítója szakadozott, megviselt, de belül jó állapotban.Megjelent 600 példányban.
A Nibelung-ének és a Frithiof-monda I-II. Fordította Szász Károly, és Győry Vilmos. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kissé kopottas aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé sérült az I. kötet gerince, volt könyvtári példány, intézményi bélyegzőkkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.