Peter Freuchen: Meine Gröndländische Jugend. Zürich-Wien-Prag, é.n., Büchergilde Gutenberg. Fekete-fehér fotókkal, és egy kihajtható térképpel illusztrálva. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés./ Linenbinding, with spotty cover, in German language.
Gilyén Nándor, Mendele Ferenc, Tóth János: A felső-tiszavidék nép építészete. Bp., 1981, Műszaki. 2., javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Vegyes helytörténeti tétel, 2 db: Székely Zoltán, Varga Nándor Lajos: Sepsiszentgyörgy város építészeti emlékei. Sepsiszentgyörgy, 1969, Muzeul Sf. Gheorghe. Papírkötés, magyar, román és német nyelven, fekete-fehér illusztrációkkal. Kovászna Megyei Múzeum - Sepsiszentgyörgy. 1879/1979. Brassó, 1979, Intreprinderea poligrafica. Papírkötés, magyar és román nyelven.
Vegyes helytörténeti tétel, Műemlékeink sorozat 5 kötete: Gerő László: A siklósi vár.; Kuthy Sándor: A pesti Egyetemi templom.;Dercsényi Dezső, Gerő László: A sárospataki Rákóczi-vár.; Ifj. Horváth Béla: A miskolci Avas műemlékei.; Éri István: Kisvárda. Bp., 1957-1965,Képzőművészeti Alap-Pannonia. Kiadói papírkötés.
Vegyes helytörténeti könyvtétel, 2 db: Radó Dezső: Budapesti parkok és terek. Bp., 1985, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötésben. A szerző által aláírt példány. Zakariás G. Sándor: Budapest. Magyarország művészeti emlékei 3. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötésben.
Szelényi Károly: Magyarország. Lázár István, és Székely András szövegével. Bp., 1986, Kossuth-Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.