Baedeker, K.: Italien. Handbuch für Reisende. Erster Teil: Ober-Italien, Ligurien, Das nördliche toskana. Leipzig, 1902, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói egészvászon kötés, kihajtható mellékletekkel, színezett lapszélekkel, jó állapotban.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.
Dékány András: A huszadik század világvándorai. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, térképmelléklettel, fekete-fehér fotókkal.
Touring Club Italiano. Italien. De Blauen Führer. Herausgeber: Francis Ambriére. Paris, 1955 Les Guides Bleus Hachette. Kiadói egészvászon-kötésben, számos térképpel.
Bertalan Károly: Barlangkutatás Szilice környékén. Beszámoló a BETE barlangkutató Szakosztályának 1942. évi nyári kutató útjáról. Bp., 1943. BETE. Több képpel és térképpel. 16p.
Tétény-Promontor. Bp. XXII. kerületének története. Szerk.: Joó Ernő, Dr. Tóth Gábor, Tóth Sándor. Bp., 1970, Budapest Főváros XXII. Kerületi Tanács VB. Kiadói műbőr kötés.