Móricz Zsigmond: Pipacsok a tengeren. Szigethy István rajzaival. Bp., (1938), Athenaeum. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadozott papírborítóban, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Mécs László: Az ember és árnyéka. Kassa, 1930, Kazinczy Kiadóvállalat. Harmadik. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, pici sérüléssel a gerincen, Sinkó Ferenc (1912-1990) író névbejegyzésével. (Sinkó)
Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé foltos, kissé gerinccel, Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével, Mécs László aláírásával, 4651. sorszámú példány.
Szabolcska Mihály: Dalok hazulról és egyéb versek. Bp., 1911, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Hoitsy Pál: Régi magyar alakok. A letünt nemzedék férfiai. Bp., é.n.(1923),Légrády, 133+1+2 p. Kiadói papírkötés, maszatos borítóval. Wekerle Sánod, Károlyi István, Tisza Kálmán, Széll Kálmán, és másokról életéről szóló írásokkal.
Pulszky Ferenc: Ábránd és valóság. I-III. rész. I.: Mese a csillagfiról és a királyfiról. II. rész: Jellemrajzok Eötvös, Széchenyi, Deák, Dessewffy Aurél. III: rész: Utivázlatok. Visszaemlékezések. Nemzeti könyvtár XL. kötet. Bp., é.n., Aigner Lajos, 8+IV+204+2+132+2+239 p. Később átkötött félvászon-kötés, a három rész egybekötve, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Jaroslav Hasek: Infanteriszt Svejk I-III. Fordította Karikás Frigyes. Bp., 1945, Anonymus. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, a III. kötet fűzése kissé laza, 304/305. oldal kijár, ajándékozási sorokkal.
Szabó Dezső: Kritikai füzetek. II. füzet: Az út - előre. A belső válság megoldása felé. Bp., 1929, Boór Bálint, 47 p. Átkötött egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Bán Károly Aladár: Pázmándi Horvát Endre Árpád-ja. Temesvár, 1897, Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó, 68 p. Kiadói ragasztott borítójú papírkötés, de belül jó állapotban.