Csokonai Vitéz Mihály munkái III. kötet. Vers-maradványok részint kéziratok' nyomán, részint nyomtatványok után. Lipcse, 1845, Köhler Károly Ferencz. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Báró Brandenstein Béla: Nietzsche. Bp., 1942, Szent István-Társulat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, némileg szakadt hátsó borítóval, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével
Krúdy Gyula: Szindbád három könyve. Bp.,(1944), Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolnfer),171+1+143+148 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes borítóval. Első gyűjteményes kiadás.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.
Toma István: A hegyaljai diákok. Regény a serdültebb ifjúság számára. Bp., 1912, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, szövegközti illusztrációkkal, de egyébként jó állapotban.
Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Gergely Tibor rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Németh Antal: Bánk Bán száz éve a színpadon. Budapest, 1935, Budapest Székesfőváros kiadása. Első kiadás. Kiadói papírkötés, picit foltos borítóval, picit szakadt gerinccel, de alapvetően jó állapotban. A szerző, Németh Antal (1903-1968) a Nemzeti Színház igazgatójától (1935-1944) Liszt "Néci-nek" (Liszt Nándor) a Nemzeti Színház titkárának szóló dedikációival.
József Attila Kiszombori versesfüzet 1922.: József Attila Kiszombori versesfüzet 1922. (Hasonmás-kiadás)+Stoll Béla,Tóth Ferenc: József Attila kiszombori versesfüzetéről. A Makói Múzeum Füzetei 88. Makó, 1997, József Attila Múzeum. Kiadói papírmappában, kissé viseltes papír mappában, de belül jó állapotban.
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Kőszeg, é.n., Emericanum Irodalmi és Nyomdai Rt. II. kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, javított gerinccel, pár lapszél és a borító foltos.
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.