Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in good condition, in german language.
Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
John Hagenbeck: India szigetvilága. (Ceylontól szumátráig.) Világjárók. Utazások és kalandok. Fordította Halász Gyula. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal, kissé kopottas gerinccel.
Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I. Eötvös Károly Munkái I. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon, kopottas borítóval, és gerinccel, festett lapélekkel.
Cotteau, Edmond: Un touriste dans l'extreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Nordost-Deutschland (Von der Elbe und der Westgrenze Sachsens an) Nebst Danemark. Leipzig, 1896, Karl Baedeker. Kiadói egészvászon, XXX+395 p. / Cloth binding.
Nouveau Guide Pratique Artistique de Genes et ses environs. Genova, 1921, A. Peloso. Kiadói egészvászon kötés, kopottas gerinccel. Genova útikönyv, fekete-fehér fotókkal és egy kihajtható térképpel illusztrálva, francia nyelven. / Linen-binding, in french language.