4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval. Jó állapotban.
Erdődy Gábor: "Én csak fáklya tartó voltam". Kossuth Lajos, a magyar polgári forradalom és szabadságharc irányitója. (1848-1849). Bp., 2006, ELTE Eötvös Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval. Jó állapotban.
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante. 492 p.+1 térkép. Kiadói aranyozott címeres egészvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, szakadozott térképpel. Jó állapotban.
De WIttné (Guizott Henriette): A keresztes hadak története. Középkori krónikákból. Bp.,é.n., Athenaeum, XII+214 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér 1903-iki főjelentése és erdélyi kanczelláriájának formula-könve. Pótlékul a Magyar Tudományos Akadémia Basta György hadvezér levelezése és iratai c. kiadványához. Bp., 1914, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 63 p. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, ragasztott gerincű borítóval.
Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben. Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel. Csak első kötet! A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a sérülés miatt. A könyv lapjai foltosak.