Jules Saerwein:Így láttam. A XX. század történelme egy újságíró emlékeiben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel.
John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Budapest, 1930, Genius Könyvkiadó Rt. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, némileg meglazult kötéssel.
Ipari ujjáépítésünk. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp. 1948. Forum Hungaricum. 200+328 p. Aranyozott, dombornyomásos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblán nemzeti színű szalaggal. A táblák kissé sérültek, megkarcolódtak.
Franz Kugler: Geschichte Friedrichs des Großen. Adolf Menzel illusztrációival. Leipzig, é.n. (1936), E. A. Seemann, 533 p. Kiadói egészvászon kötés, a borítója foltos, német nyelven. A címlapon két Nagy Frigyes emlékbélyeggel (1986). / Linen-binding, in german language, on the front page with two stamps, the cover is spotty.