Rácz Sámuel: A' borbélyi tanításoknak második darabja A Törvényes Orvosi Tudományról, és az Orvosi Politziáról, mellyet ki-adott - -. Pesten, 1794. Trattner. 10 sztl.lev. 383 p. 12 sztl.lev. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben. Tulajdonosi bejegyzéssel, Hátsó előzéklapján egy kézzel írott recepttel. Rácz Sámuel a magyar tankönyvirodalom megalapítója, itt szereplő munkáját tankönyvként írta sebészhallgatók részére. A mű első kötetében a bonctant, gyógyszertant, fekélyeket, daganatokat és a szembetegségeket tárgyalja, de említést érdemel a szülészeti része is. A második kötetben ,,Az egésség dolgában kiadott királyi rendelések"-et ismerteti, vagyis az egészségügyi közigazgatásra vobnatkozó helaytartósági rendeleteket sorolja fel. Rikta mű.
Prütz, Gustav; Illustrirtes Mustertauben-Buch Enthaltend das Gesammte der Taubenzucht. Hamburg, 1887. Verlag von H F Richter 438 p- 81 t. Litográfiák. Címlap hiány. Jó állapotú aranyozott egészvászon kötésben / With 81 lithographic tables. In full linen binding. Inner cover missing. In good condition.
Doppelmayr, Johann Gabriel: Zwote und dritte Eröfnung der neuen matematischern Werkschule Nicolaus Bions. Nürnberg, 1765. Georg Peter Monath. 32 kihajtható rézmetszetű táblával. Későbbi, laza, megviselt papírkötésben. / With 32 fold-out etchings. In later paper binding, damaged.