H[einrich] H[ubert] Houben: Sturm auf den Südpol. Abenteuer und Heldentum der Südpolfahrer. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Houben munkája a Déli sark felfedezéséről, német nyelven. Számos képpel illusztrálva. / Cloth-binding, with papercover, in german language.
Nagy Miklós (szerk.): Magyarország képekben - Honismertető album I-II (Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról.) Reprint kiadás! Budapest, 1989, Helikon. Kiadói félvászonkötésben. 392+384 p. Jó állapotban.
Venezia/Venedig und Umgebung. Griebens Reiseführer 106. Berlin, 1926, Grieben. 9. kiadás. Kiadói kissé sérült gerincű papírkötés, egy szakadozott térképmelléklettel, német nyelven. / Paperbinding, with a little bit damaged spine, with a damaged map, in german language.