Aleko E. Lillius: Kalózvilág a kínai vizeken. Fordította Szirmay Józsefné. Budapest, é.n., Dante, 202 p.+18 t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben.
Eötvös Károly: A Bakony II. kötet. Eötvös Károly munkái XXII. Budapest, 1909, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, picit laza kötéssel. Töredék kötet.
John Hagenbeck: India szigetvilága. (Ceylontól szumátráig.) Világjárók. Utazások és kalandok. Fordította Halász Gyula. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal, kissé kopottas gerinccel.
Xantus Zoltán (szerk.): A Ferencváros Története. Budapest, 1959, Magyar Szocialista Munkás Párt IX. Ker. Bizottsága - IX. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. Átkötött kiadói egészvászon, 195 p. A borítója kopott.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
Roy Chapman Andrews: A sarkoktól az egyenlítőig. Fordította: Havas József. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Entz Géza, Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942 Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 44 táblával és 67 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, a vászon két helyen enyhén foltos.
Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.
Cotteau, Edmond: Un touriste dans l'extreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Földrajzi témájú nyomtatványok: Magyar Földrajzi Irodalom, 1948 A Magyar Állami Földtani Intézet jelentése, Adatok a magyar barlangkutatás történetéhez, 3 orosz földrajzi nyomtatvány, Barlangvilág c. újság egy száma