Cserey Adolf három munkája: Rovargyűjtő; Bogárhatározó; Lepkehatározó. Bp. - Pozsony, 1901, Stampfel Károly (Stempfel-féle tudományos zsebkönyvtár 76., 87-89., 96-98.). A három munka utólagosan egybekötve, félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Rádió-szakácskönyv. Összegyűjtötték a Magyar Rádió Mit főzzünk? előadásait tartó háziasszonyok. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói félvászon kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel, egy-két ceruzás bejegyzéssel.
Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésüknek módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában. Előszőval ellátta Dr. Bucsányi Gyula. 17 táblán 70 színes képpel 95 egyszínű képpel és 6 egyszínű táblával. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés. Kiadói kissé kopottas gerincű egészvászon kötés, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal.
Arnold Zabert: Süssünk. A sütés iskolája kezdőknek és haladóknak. Fordította Mente Éva, Molnár Márta. Bp., 1993, Magyar Könyklub. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Arnold Zabert: Főzzünk. A főzés iskolája kezdőknek és haladóknak. Fordította Sárközy Elga, Molnár Márta. Bp., 1994, Magyar Könyklub. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.