Herczeg Ferenc: Mesék. Mühlberk Károly rajzaival. Bp.,1922, Singer és Wolfner, 174 p.+3 színes táblával. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró lapokkal (előzéklap-15 p, 146-159 p. között), egy színes tábla hiányzik.
Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Zádor István rajzaival. Zádor István e műhöz készített rajzaival a Képzőművészeti Társulat kiállításán az I. állami illusztráció-díjat nyerte el. Bp., é.n.,Révai. Illusztrált, kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapszélekkel, számos szecessziós fekete-fehér szövegközti és egészoldalas színes illusztrációkkal.
Gaal Mózes: A kard és lant hőse. Regényes történet a magyar ifjúság számára. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói illusztrált egészávszon kötés, kissé kopottas borítóval.
Mikszáth Kálmán: A beszélő köntös. A lohinai fű. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1897, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borító sarkain, a gerinc alsó és felső részén apró kopásokkal, de egyébként szép állapotban.
Verne Gyula: Az új hazában. Verne Gyula összes munkái. Fordította Zigány Árpád. Budapest, 1901, Franklin-Társulat. Kiadói festett, illusztrált, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészoldalas rajzokkal illusztrálva, a borítója kissé kopott, a gerince kissé viseltes.
Kisfaludy Károly Minden Munkái V. Budapest, 1893, Franklin-Társulat. Hetedik bővített kiadás. Kiadói egészvászon. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Vörösmarty Mihály Összes Művei V. Drámai költemények. Budapest, é.n., Méhner Vilmos.Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rend. Lévay József. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Budapest , 1885, Méhner Vilmos, 1 t. címkép+XXXIX+379+III p.+451 p.+438p.+386p. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Kicsit kopott, kicsit foltos borítóval, kissé viseltes gerinccel, a I. kötet hátsó védőlapja tollal firkált, a III. kötet elülső előzéklapja szakadt. Teljes kiadás.
Arany János Kapcsos Könyve. A kísérő tanulmányt Keresztury Dezső írta. Bp., 1978, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Kiadói egészműbőr kötés, rézlemez kapoccsal, kiadói papírtokban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.