A. Moser: Zeitschrift für Kapital und Rente. I-II. Stuttgart, 1864, Verlag von Vilhelm Nietzschke. 248+295 p. Korabeli kopottas félvászonkötésben. Érvénytelen könyvtári pecsétekkel.
Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Budapest,1948, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) Kiadói félvászon kötés, 286 p. Számos szövegközi ábrával. Benedek István (1915-1996) által dedikál! A borító sarkai kopottak.
Koczkás Gyula: Ember és tudománya. Budapest, É.N., Béta Irodalmi Rt. Kiadói félvászon, 145 p. A borítója kopottas. Az elülső előzéklap hiányzik! Az 5. oldalon tollal bejegyzés!