Dr. Szilágyi János, Dr. Szabó Károly: A tűzrendészet fejlődése - Az őskortól a modern időkig. Bp., 1986, BM. Könyvkiadó. 388 p. Kiadói modern keménykötésben. A gerincén apró sérülés.
Scheitz Pál - Plank Jenő: A minőségi chemiai analizis módszerei. Bp., 1912, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 272 p. Korabeli félvászonkötésben. Az utolsó néhány lap foltos.
Zichy Jenő gróf: Kaukázusi és középázsiai utazásai. - A magyar faj vándorlása. A gyűjtemények leírása. Írták Jankó János és Pósta Béla. I. kötet. Bp. 1897. Hornyánszky. 1 t. XLIX, 608 l. CXXI t. + XXVIII t Korabeli, dombornyomott egészvászon kötésben, gerincen kis hiánnyal. Zichy Jenő (1837-1906) az Országos Iparegyesület elnöke, a hazai alsó fokú iparosoktatás megszervezője. Saját költségén tudományos expedíciókat szervezett és vezetett Oroszországba, Ázsiába, a magyarság eredetének felkutatására. Magánmúzeumot létesített, melyet a fővárosra hagyott.