Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 241

Dr. Szabó László: Országos Magyar Sakkbajnokság 1946. Bp., é.n., MADOS. Korabeli amatőr papírkötésben.
13874.

Rufpreis:
1 600 HUF

Általános ismeretek tára. A M. Kir. csendőrlegénység részére. II. kötet. Budapest, 1908, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon kötésben.
13875.

Rufpreis:
8 000 HUF

Móricz Zsigmond: Bor szerelem bánat. Elbeszélések. Bp., 1929, Athenaeum. 203 l. Első kiadás. Korabeli félbőrkötésben.
13876.

Rufpreis:
2 400 HUF
18

Molnár Jenő: Ilyenek vagyunk... Bp., 1929. Borsszem Jankó R. kiadása. 176 p. Szövegközti rajzokkal. Korabeli egészvászon-kötésben.
13877.

Rufpreis:
2 000 HUF

Juhász Gyula válogatott versei. Válogatta: Ertsey Péter. Szeged, 1947, Szukits. 192 p. Korabeli egészvászon-kötésben, a kiadói portréval illusztrált papírboríték beragasztva.
13878.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tolnai Világlapja 1901-1944. Negyvennégy évfolyam egy kötetben. Vál., bev. Rapcsányi László. [Bp.], [1988], Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Rajzos papírkötésben, jó állapotban.
13879.

Rufpreis:
1 200 HUF

Gróf Széchenyi István döblingi hagyatékából. Intelmei Béla fiához. Forditotta Váradi József. Bp., 1923, Fővárosi nyomda Rt. 112 p. Korabeli amatőr papírkötésben.
13880.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ijjas Antal: Széchenyi kapitány. Batthyány Gyula gróf 10 eredeti rajzával. Bp., é.n. Vigilia. Antiqua Rt. 166 p. 10 t. Kiadói félvászonkötésben
13881.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bartha Miklós: Hangulatok. Bp., 1898, Magyarország. VII +150 p. Első kiadás! Korabeli kopottas félvászonkötésben.
13882.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mécs László: Legyen világosság! Versek. Első kiadás! Bp., é. n.,  Athenaeum. 157 p. Korabeli félvászon-kötésben.
13883.

Rufpreis:
2 000 HUF

Debussy Pelleás és Mélisande-ja. Szerk. Keresztury Dezső.   A Debussy által feldolgozott alapmű szövegét Maurice Maeterlinck szerezte, magyarra fordította Keresztury Dezső és Keresztury Mária. Bp., 1964, Zeneműkiadó. 124 p. Kiadói kartonkötésben. Fordítók dedikációjával!
13884.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gyóni Géza: Rabságban. Utolsó versek (1915-1917). Előszó: Tscheik Ernő. Első kiadás! Bp., 1919, Athenaeum. 1 t., 160 l. Korabeli félvászon-kötésben, címlap részét kivágták, ezt később papírral pótolták.
13885.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF