Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Wosinsky Mór: Keleti utam emlékei. Szekszárd, 1888, Ujfalusy Lajos, 2. kiad. Kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. / Ritka! In a bit worn out half-linen binding, otherwise in good condition.
A világjárás hősei című sorozat 3 kötete. Greenhorn: Három világrész csavargója, Monfreid: Rejtelmes Abesszínia, Knickerbocker: Vörös gazdálkodás, fehér jólét. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói, kissé kopottas egészvászon-kötésben.
Gáspár Ferencz dr.: Az Indiai óceán titokzatos partjain Adentől elő- és hátsó-India körül Jáva szigetéig. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kissé viseltes egészvászon kötésben.
Büsching, Ant. Friedr.: Auszug aus seiner Erdbeschreibung. Erster Theil, welcher Europa und den nordlichen Theil von Asia enthält. Wien, 1788. Büsching, Ant. Friedr. 564p. + Register, + 6 kihatható tábla / 6 fold out tables. KORabeli papírkötésben. Az első 70 oldal szöveget nem érintő hiánnyal, levágással. / paper binding. First 70 pages with missing parts