Jireček József, Konst[antin Josef]: A bolgárok története. Fordította Mayer Rezső.
Nagy-Becskereken, (1889). Pleitz Fer. Pál könyvnyomdája. XXIII + [1] + 551 + [1] p.
(Történeti-, nép- és földrajzi könyvtár, XVIII. kötet.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos kissé kopott félbőr kötésben