K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.
Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, egyik gerince sérült, kopottas állapotban.
Gyalókay Jenő: Az első orosz megszállás és Erdély felszabadítása (1849 január 31- március 28.). Budapest, Magyar Tudományos Akadémia, 1931. Kiadói papír kötésben.
Makkai János: A háború utáni Magyarország. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói, gerincén elszíneződött vászonkötésben, jó állapotban. Tulajdonosi pecséttel.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története. Hatodik kötet. Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd haláláig. Írta Angyal Dávid. Budapest, 1898, Athenaeum. Díszes, aranyozott, kiadói félbőr kötésben. Gerinc kissé javításra szorul, a hátoldal elszíneződött, egyébként jó állapotban.