Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
Ribáry Ferenc: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára. Földabroszokkal, arcz és mívelődéstörténeti képekkel díszítve. I-V. kötet. I-III. kötet: Az ó-kor története. IV-V. kötet: A középkor története. Bp., 1879-1882. Méhner Vilmos. Mindegyik kötetben rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Egységes, díszesen aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben.
Gr. Corti Egon Cäsar: Erzsébet. A királyné hátrahagyott iratai, leányának naplója és egyéb eddig ismeretlen naplók és feljegyzések alapján. 45 képpel és fényképpel. Bp., 1935, Révai. Kiadói, kissé laza egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, a táblaképen kis szakadás.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Harmadik, bővített kiadás. Bp. 1937. Második kiadás. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Aranyozott kiadói félbőrkötésben. Tulajdonosi pecséttel. Kiadói védőtokjában.