Bücher: Militaria

Zahl der Lose: 15

Max von Hoen: Geschichte des salzburgish-oberösterreichischen K.u.k. Infanterie-Regiments Erzherzog Rainer Nr. 59. Für den Zeitraum des Weltkrieges. 1914-1918. Salzuburg, 1931, Rainerbund, 865 p. Első kiadás.  Kiadói egészvászon kötés. Német nyelven. Térkép mellékletek nélkül. / First edition, cloth-binding, in german language. Without maps.
12320.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1914 Vaterlandslieder und Armeemärsche. 4. köt.: für Weihnachten. Berlin - Bécs, Schlesingersche Buch- und Musikhandlung - Carl Haslinger quondam Tobias. Német nyelvű karácsonyi katonaindulók kottával. Tűzött papírkötésben, borítója elválik, egyébként jó állapotban. /  1914 Vaterlandslieder und Armeemärsche. Vol. 4.: für Weihnachten. Berlin - Wien, Schlesingersche Buch- und Musikhandlung - Carl Haslinger quondam Tobias. Military marches for Christmas in German. Paperback, the covers get off, otherwise in good condition.
12321.

Rufpreis:
10 000 HUF

Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. kötet. Budapest, é.n. [1933], Franklin-Társulat, XVI+484+503 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, képekkel, térképekkel illusztrált. A borító sarkai kopottasak, de ezt leszámítva jó állapotban.
12322.

Rufpreis:
12 000 HUF

Richard Plattensteiner: Mit Herz und Hand fürs Vaterland, 82 Kriegs und Soldatenlieder (mit 18 Singweisen), Leipzig, Hesse & Becker Verlag, 1915. Dritte vermehrte ausgabe.Szívvel-lélekkel a hazáért, német nyelvű I. világháborús  háborús és katonai dalok.Tűzött papír, 80 oldal. Állapot: a borítója foltos, kopott.
12323.

Rufpreis:
2 000 HUF

Schmid, Hugo: Taktisches Handbuch : mit zahlreichen Tafeln und Figuren im Texte / H. Schmid. 11. Aufl. - Wien : Selbstverlag Hugo Schmid, 1913. [24], VIII, 510 p.[1] kihajtható melléklet. Kissé koszos egészvászon kötésben. / with one fold out. In a bit dirty full linen binding.
12324.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Dezséri Bachó László (szerk.): A Magyar Kir. Hondvéd Ludovika Akadémia Története. Budapest, 1930, Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia, 1003+5 p. Kiadói aranyozott, domborított egészvászon kötésben. A borítója kopott, a gerince sérült, kopott, az utolsó lap szakadt.
12325.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Harcászati szabályzat. Harcászati elvek. Alaki határozványok. I. és II. rész.. Bp. 1939. Stádium. 324 l. 109 l. 5 db. számozott melléklet. Kiadói, egészvászon kötésben. Jó állapotban.
12326.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Descovich Emo - Seeliger Emil: A tengeralattjáró. Magyarra fordította ifj. Sényi Béla. Bécs, 1916. [Osztrák Flottaegyesület - Vernay ny.] 63 l. Egészoldalas és szövegközti képekkel, ábrákkal. Fűzve, kiadói papírborítóban, jó állapotban
12327.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rónai Ernő: Krasznojárszk Tabéry Géza előszavával. Nagyvárad, 1940. ,,Grafika" Nyomdai Műintézet. 340 p. Aláírt példány! Szövegközti fotókkal illusztrálva. Kiadói halina kötésben.
12328.

Rufpreis:
5 000 HUF

Balázs Béla: Lélek a háborúban. Honvédtizedes naplója. Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor Kiadása, 154 p. Foltos kiadói félvászon borítóban. Hat egészoldalas rajzzal.
12329.

Rufpreis:
4 000 HUF

Leo Kainradl: Unsere Feinde. Ein Kriegsbilderbuch in Verwandlungskarten. München, 1914. Schreiber. Gyermekeknek szóló hajtogatós-könyv, a Központi Hatalmak ellenségeinek groteszk ábrázolásaival. 10 katona ábrázolása. Egy lap egy része hiányzik. / Folding book for chlidren with grotesque presentation of the enemy forces. 10 images. One boot part is missing
12330.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mailáth József: A harctéri betegfigyelő állomásokról. A harctéri betegmegfigyelő állomások rendeltetése a háboru tartama alatt és a háboru befejeztekor. Sátoraljaújhely, 1915. (Landesmann M. és Tsa ny.) 62 l. 1 lev. Fűzve, kiadói borítékban.Jó állapotban.
12331.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF