Renard, Edmund: Die Rheinlande in Farbenphotographie. 2. köt. Berlin - Köln, 1922, Verlagsanstalt für Farbenphotographie Carl Weller. Papírkötésben, a lapok szélei foltosak, mellékelve 27 db, fekete kartonra ragasztott, az alján feliratozott színes fotó, a szöveges ismertetővel együtt sérült, vászonkötésű mappában.
A Föld és népei. Föld- és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes... nyomán kidolgozta Toldy László és György Aladár. Bev. Hunfalvy János. II. és IV. kötet. (Európa és Afrika) Bp. 1879-1881. Méhner. Rengeteg illusztrációs anyaggal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben. Kötések a gerinc kopásától eltekintve jó állapotban.
Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek(Man and mistery in Asia). Fordította Sajó Aladár. Bp., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp., Lampel és Wodianer. Díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé I. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Budapest é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. Aranyozott kiadói kemény kötésben. Sok képpel illusztrálva, jó állapotban.
Holub Emil: A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. I-II. kötet. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel. A 2. kötetben Kivonat ,,Hét év Dél-Afrikában" czímű műből. Bp. 1890-1891. Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, a fűzésből néhány lap kijár (2. kötet címlapja hiányzik, illetve az utolsó 16 oldal is hiányzik)