Schack Béla(szerk.): Révai kereskedelmi, pénzügyi és ipari lexikona I-IV. kötet. A modern üzleti élet enciklopédiája. Bp., 1929-1931. Kiadói aranyozott gerincű félvászon védőkötés, szép állapotban.
A Pallas Nagy Lexikona Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-18. kötet. (16. és 17. kötet hiányzik) Pótkötetekkel. Budapest, 1893-1904. Pallas. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű, kiadói félbőr kötésben. Néhány kötet gerince kisebb mértékben sérült, de a legtöbb ép. A sorozatban benne majdnem az összes vármegye térképe, valamint más térképek, szép litho táblák
Bátky Zsigmond-Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. Tárgyi néprajz I. Bp., 1941, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Bartha-Gőnyey-Kodály-Lajtha-Schwartz-Solymossy-Szendrey-Szendrey: A magyarság néprajza. Szellemi néprajz II. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Győrffy István-Viski Károly: A magyarság néprajza. Tárgyi néprajz II. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, belső címlap ragasztott, kissé kopottas állapotban.
Berze Nagy-György-Horger-Solymossy-Szendrey-Tolnai-Viski-Zlinszky: A magyarság néprajza. Szellemi néprajz I. Bp., (1941), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.